o mnie - Her Holiness

o mnie

Kolaże Her Holiness powstały na początku 2020 roku. Kiedy wiosną zostaliśmy zamknięci w domach nabrały konkretnego kształtu. Potem pojawiły się figurki i kolejne gadżety.

Tematyka zrodziła się sama. Religia i dogmaty wiary zawsze postrzegałam w kategoriach strachu przed Bogiem i tym, co inne. Czuję, że nie powinno tak być, nigdy nie miałam w sobie na to zgody. Dlatego postanowiłam pokazać symbol Matki Boskiej w innym świetle, otoczeniu, kolorystyce, kontekście. Chciałam przedstawić innym Maryję tak, jak widzę ją ja. Nie ukrywam, że miałam przed tym sporo obaw. Moje brokatowe Maryjki mocno odbiegają od tego wizerunku, który znam (znamy?) od zawsze – z literatury, obrazów, a przede wszystkim z moich ukochanych praskich kapliczek. Mdła, brudna kolorystyka, pełen cierpienia wyraz twarzy – tak przedstawiało mi Matkę Bożą moje otoczenie 🙂 Dziwne, prawda? Zatem teraz ja chciałabym przedstawić Ją swojemu otoczeniu 😉

Teksty, które zamieszczam w swoich pracach nie są kwiecistymi cytatami z Pisma Świętego. Płyną prosto z serca i chciałabym, aby niosły ze sobą tylko czysty i pozytywny przekaz. Pełen miłości, akceptacji i spokoju. Reszta to ekspresja i estetyka, która jest mi bliska.

Zapraszam do obejrzenia moich prac. Jeśli zdecydujesz się kupić którąś z nich, pomożesz mi tworzyć dalej. Jeśli chcesz porozmawiać ze mną o tym co robię – napisz 🙂 Jeśli tylko oglądasz – zaglądaj co jakiś czas. Codziennie mnożą się nowe pomysły, a część z nich na pewno będzie można tu zobaczyć.

Mam na imię Sylwia, i dzięki, jeśli doczytałaś/eś to do końca 🙂